ΦΙΛΙΚΟ: ΑΣΤΕΡΑΣ-Σπάρτη 2-0 (video)

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ επικράτησε με 2-0 της Σπάρτης σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης".

Τα γκολ του αγώνα σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Στο 21ο λεπτό ο Ιωαννίδης γύρισε την μπάλα από αριστερά, ο Iglesias σούταρε, οι αμυντικοί της Σπάρτης έδιωξαν πάνω στη γραμμή και ο Pochi Chavez με αριστερό σουτ την έστειλε στα δίχτυα. Στο 34' ο Stanisavjevic κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μελίσσα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες δίχως να καταφέρουν να αλλάξουν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Η συνθεση του ΑΣΤΕΡΑ

ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 1. Kosicky, 27. Κώτσιρας, 33. Ευαγγέλου, 25. Μπέρτος, 18. Γιαννούλης, 21. Δημούτσος, 17. Iglesias, 19. Τσιλιανίδης, 9. Pochi Chaves, 31. Stanisavjevic, 10. Ιωαννίδης

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 30. Αθανασιάδης, 77. Κυριακόπουλος, 2. Dudu, 62. Μακροστέργιος, 54. Hamdani, 96. Igor, 13. Τσουκαλάς, 7. Mazza, 11. Nico Fernandez, 23. Καλτσάς, 16. Συρεγγέλας