ΑΕΚ-ΑΣΤΕΡΑΣ 2-0: Ηττα με κακή εμφάνιση

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ παρουσιάστηκε κατώτερος των περιστάσεων και έχασε από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ με 2-0.

Η ομάδα μας δεν μπόρεσε να μπει στο ρυθμό και στο πνεύμα του αγώνα σε κανένα σημείο και βρέθηκε πίσω στο σκορ από κεφαλιά του Pekhart (24').

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με πολύ άσχημο τρόπο για τον ΑΣΤΕΡΑ, καθώς η ΑΕΚ στο 47ο λεπτό σημείωσε δεύτερο γκολ με σουτ του Μάνταλου έξω από την περιοχή.

Το 2-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα, με τον ΑΣΤΕΡΑ να έχει μια και μοναδική στιγμή στον αγώνα με σουτ του Καλτσά, το οποίο απέκρουσε ο Μπάρκας.

Από την αναμέτρηση αποχώρησε τραυματίας ο Cedric Gondo.

Οι συνθεσεις

ΑΣΤΕΡΑΣ: 90. Donnarumma, 25. Μπέρτος, 33. Selin, 54. Hamdani (71' Kώτσιρας), 18. Γιαννούλης, 13. Τσουκαλάς, 17. Iglesias, 20. Farina, 23. Καλτσάς, 31. Stanisavljevic (46' Τσιλιανίδης), 11. Μανιάς (59' Gondo)

ΑΕΚ: 1. Μπάρκας, 12. Galo, 4. Vranješ, 5. Λαμπρόπουλος, 23. Dídac, 8. Simões, 18. Johansson, 7. Χριστοδουλόπουλος (87' Vargas), 20. Μάνταλος, 29. Rodríguez (65' Ajdarević), 14. Pekhart