Οι αριθμοί του ΑΣΤΕΡΑΣ-ΠΑΟΚ

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ θέλει να συνεχίσει την παράδοση που έχει χτίσει στη Super League απέναντι στον ΠΑΟΚ και να σφραγίσει το απευθείας εισιτήριο για τους ομίλους του Europa League.

Στις 12 αναμετρήσεις που έχουν δώσει στην Τρίπολη ο ΑΣΤΕΡΑΣ με τον ΠΑΟΚ, η ομάδα μας κατάφερε και πήρε 9 θετικά αποτελέσματα. Οι μάχες τους χωρίζονται σε 9 για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος (6 νίκες-2 ισοπαλίες-1 ήττα), 2 για την διαδικασία των πλέι οφ (1 νίκη-1 ήττα) και μια αναμέτρηση για το Κύπελλο Ελλάδος, όπου ο ΑΣΤΕΡΑΣ πήρε την πρόκριση για τον τελικό της διοργάνωσης.

391

λεπτά χωρίς να δεχθεί γκολ από τον ΠΑΟΚ έχει συμπληρώσει ο ΑΣΤΕΡΑΣ, με το τελευταίο να είναι από την περσινή πρεμιέρα των πλέι οφς στην Τούμπα, όπου ο Στοχ ισοφάρισε για τον ΠΑΟΚ σε 1-1 στο 59ο λεπτό. Ακολούθησαν το 1-0 για τον δεύτερο γύρο των πλέι οφ της σεζόν 2013-14, η νίκη με 3-0 μέσα στην Τρίπολη για το πρωτάθλημα και τα δύο 0-0 στην Τούμπα για το πρωτάθλημα και τα φετινά πλέι οφς.

1-0

είναι το αγαπημένο σκορ του ΑΣΤΕΡΑ στις νίκες επί του ΠΑΟΚ, αφού το έχει συνδυάσει στις τρεις από τις έξι. Οι άλλες τρεις είναι με σκορ 2-1 / 3-0 / 2-1.

Μόνο ένα 0-0

Μια αναμέτρηση των δύο ομάδων έχει τελειώσει χωρίς να σημειωθεί γκολ. Ήταν στις 11 Σεπτεμβρίου 2010 για το πρωτάθλημα της Super League. Μάλιστα εκείνη ήταν η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία των δύο ομάδων μετά το 1-1 της σεζόν 2009-10 που ήταν πάλι Σεπτέμβρη.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Στα προημιτελικα ο ΑΣΤΕΡΑΣ!