Ξάνθη-ΑΣΤΕΡΑΣ 0-0: Η ανάλυση του αγώνα

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ για δεύτερο συνεχόμενο εκτός έδρας ματς κατάφερε να παραμείνει αήττητος. Η ομάδα μας έφυγε με το 0-0 από τον αγώνα με την Ξάνθη στα Πηγάδια.

Η αναμέτρηση άρχισε με δύο ατυχίες για τον ΑΣΤΕΡΑ. Στα πρώτα είκοσι λεπτά αποχώρησαν με μυϊκούς τραυματισμούς οι Igor και Iglesias, με τον Σάββα Παντελίδη να αλλάζει μέσα σε λίγα λεπτά πολλές φορές τον αγωνιστικό προσανατολισμό της ομάδας.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες να σκοράρει με δυνατά μακρινά σουτ από τους Τσιλιανίδη και Γιαννούλη.

Η καλύτερη στιγμή για την Ξάνθη ήταν με εκτέλεση φάουλ του Brito και την μπάλα να σταματά στο δοκάρι.