ΑΣΤΕΡΑΣ-ΠΑΣ Γιάννινα: Νίκη με Σκούρτη! (videos)

Στο πρώτο φιλικό παιχνίδι που έδωσε στην Τρίπολη για τη νέα αγωνιστική περίοδο, ο ΑΣΤΕΡΑΣ κέρδισε τον ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 χάρη στο εκπληκτικό γκολ που σημείωσε στο 3ο λεπτό ο Βασίλης Σκούρτης με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ήταν καλύτερος σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και είχε καλές ευκαιρίες για γκολ στις προσπάθειες των Φούντα (14'), Alloco (28'), Barrales (39'), Lanzarote (53'), Hamdani (65'), Iglesias (68') και Bertoglio (90').

Ο ΠΑΣ είχε την ευκαιρία να σκοράρει στο 33ο λεπτό, όμως το πέναλτι που εκτέλεσε ο Chavez απέκρουσε θεαματικά ο Kosicky, όπως και στο 89ο λεπτό όταν στο τετ α τετ του Σαπαλίδη με τον Θεοδωρόπουλο ο τερματοφύλακας του ΑΣΤΕΡΑ αντέδρασε σωστά.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Kosicky (60' Θεοδωρόπουλος), Ζησόπουλος (46' Moukam), Παντελιάδης (64' Κυριακόπουλος), Allocco (46' Sankare), Tormena (46' Goian), Wato (46' Iglesias), Dudu (46’ Hamdani), Δημούτσος (46' Mazza), Σκούρτης (46' Bertoglio), Φούντας (46' Lanzarote), Barrales (41' Γιάννου).

Διαιτητής: Γιάννης Δελφάκης (Αρκαδίας)