ΑΣΤΕΡΑΣ-Παναιτωλικός 0-2

Στο πρώτο εντός έδρας ματς για το πρωτάθλημα της σεζόν 2015-2016, η ομάδα μας ηττήθηκε με 2-0 από τον Παναιτωλικό. Σκόρερ ο Warda με κεφαλιά στο 35' και ο Villafanez στις καθυστερήσεις του αγώνα με πλασέ.

Ο Αστέρας μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και έχασε ευκαιρίες να σκοράρει με τους Γιάννου (6'), Mazza (17', 20', 68'), Φούντα (18'), Sankare (28'), Iglesias (39'). Ο Παναιτωλικός σκόραρε στην πρώτη του επίθεση στον αγώνα, με κεφαλιά του Warda.

Το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Αστέρα να πιέζει τον αντίπαλο του και να χάνει ευκαιρίες για να σκοράρει με τους Φούντα (49'), Iglesias (60'), Hamdani (62'), Γιάννου (64'), Mazza (68'), Lanzarote (73', 75'). Στις καθυστερήσεις του αγώνα, σε μια αντεπίθεση, ο Παναιτωλικός κατάφερε να σκοράρει με τον Villafanez και να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθεσεις

ΑΣΤΕΡΑΣ: Kosicky, Kitoko (64' Moukam), Γιαννούλης, Goian, Sankare, Hamdani, Φούντας, Iglesias (81' Δημούτσος), Γιάννου, Lanzarote, Mazza (74' Σκούρτης).

Παναιτωλικός: Στεφανάκος, Κουτρουμάνος, Kevin Garcia, Κούσας, Παπάζογλου, Μάκος, Bejarano (87' Παπουτσογιαννόπουλος), Marcos Paulo, Warda (67' Villafanez), Kappel (80' Rusculeda), Markovski.