ΑΣΤΕΡΑΣ-Ατρόμητος 1-0: Η 6η σερί νίκη!

Την 4η συνεχόμενη νίκη στη Super League και 6η σε όλες τις διοργανώσεις πέτυχε ο ΑΣΤΕΡΑΣ, καθώς κέρδισε τον Ατρόμητο με 1-0. Το "χρυσό" γκολ της ομάδας μας σημείωσε ο Nico Fernandez με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή στο 85ο λεπτό!

Το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις, με τον ΑΣΤΕΡΑ να απειλεί την αντίπαλη εστία με σουτ του Mazza (26'), την κεφαλιά του Lanzarote (33') και τα σουτ του Κουρμπέλη (46', 82'), Nico (77'), αλλά και τη μεγάλη ευκαιρία του Φούντα, ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα στο 84ο λεπτό.

Από την πλευρά του ο Ατρόμητος είχε καλές προσπάθειες με τα σουτ των Le Tallec (18’), Brito (26’), Κούρου (89’) να αποκρούει ο Μπαντής, ενώ το σουτ του Napoleoni (76') έστειλε την μπάλα άουτ.

Οι συνθεσεις

ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπαντής, Lluy, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Sankare, Iglesias, Mazza (84' Φούντας), Κουρμπέλης, Παπαδόπουλος (72' Γιάννου), Bertoglio, Lanzarote (63' Nico Fernandez).

Ατρόμητος: Harbunov, Κοντοές, Κούρος, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Godoy (55' Μπάλλας), Brito (89' Μπαστακός), Bitolo, Napoleoni, Le Tallec, Μαρσελίνιο (63' Stojcef).

* Πριν από την έναρξη της αναμέτρησης τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή και προβλήθηκε ένα βίντεο για τον αδικοχαμένο Márton Fülöp.

** Στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο, οι ποδοσφαιριστές του Αστέρα αγωνίστηκαν με μαύρα περιβραχιόνια.