ΑΣΤΕΡΑΣ-Ηρακλής 1-2: Χάθηκαν ευκαιρίες και βαθμοί

Ο Αστέρας ηττήθηκε στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" με 2-1 από τον Ηρακλή στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Super League. Το γκολ για την ομάδα μας σημείωσε ο Γιάννου στο 43ο λεπτό, ενώ για τον Ηρακλή σκόραραν ο Βέλλιος στο 58' και ο Bulut στο 66'.

Στο 43ο λεπτό ο Σαραμαντάς έκανε χέρι μετά από σέντρα του Lluy και ο Γιάννου νίκησε τον Huanderson από τα 11 βήματα. Η ομάδα μας δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, αλλά ο τερματοφύλακας του Ηρακλή πραγματοποίησε εξαιρετικές αποκρούσεις.

O Ηρακλής ισοφάρισε το σκορ μετά από όμορφη ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ του Βέλλιου μέσα από την μεγάλη περιοχή, ενώ 8 λεπτά αργότερα και μετά από σέντρα του Perrone, ο Bulut με κεφαλιά έκανε το 1-2.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε πολύ καλές φάσεις στην επίθεση, με την κεφαλιά του Γιάννου (9') όπου η μπάλα πέρασε άουτ και τα σουτ των Mazza (13'), Nico Fernandez (37'), Γιάννου (51') τα οποία απέκρουσε δύσκολα ο Huanderson.

Η ομάδα μας θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ και στο 7ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Παντελιάδη, ο Σαραμαντάς στην προσπάθεια του να αποκρούσει έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της εστία του Ηρακλή.

Οι συνθεσεις

ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπαντής, Lluy, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Sankare, Dudu, Mazza, Κουρμπέλης (81' Δημούτσος), Γιάννου, Nico Fernandez (63' Φούντας), Lanzarote (72' Παπαδόπουλος).

Ηρακλής: Huanderson, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς (46' Carlitos), Καρασαλίδης (55' Ζαμπάζης), Bartolini, Ζιαμπάρης, Πασάς, Ιντζόγλου, Perrone (80' Χαντί), Bulut, Βέλλιος.