ΑΣΤΕΡΑΣ-Λεβαδειακός 2-0

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ κέρδισε τον Λεβαδειακό με 2-0 στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" για την 20η αγωνιστική της Super League. Σκόρερ οι Bertoglio (61') και Mazza (82').

Τους 31 βαθμούς στο πρωτάθλημα της Super League έφτασε ο ΑΣΤΕΡΑΣ μετά την εντός έδρας νίκη κόντρα στον Λεβαδειακό. To πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ, παρά τις καλές ευκαιρίες της ομάδας μας σε σουτ των Stanisavljevic (4'), Ζησόπουλου (5') και Bertoglio (16'), αλλά και το δοκάρι των φιλοξενούμενων σε εκτέλεση φάουλ του Ben (11').

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γιώργος Μπαντής κράτησε το μηδέν και δεν επέτρεψε στους Ben και Μάντζιο να ανοίξουν το σκορ κάτι που κατάφερε ο Bertoglio με κεφαλιά στο 61' έπειτα από ασίστ του Μπαντελιάδη σε εκτέλεση πλαγίου! Στο 82' ο Pablo Mazza έκανε το 2-0 με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ, ενώ ο ΑΣΤΕΡΑΣ έφτασε κοντά και σε τρίτο γκολ με τον Γιάννου στο 86'.

Ο Μαχαίρας του Λεβαδειακού αντίκρισε την κόκκινη κάρτα (δύο κίτρινες) στο 86'.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπαντής, Kitoko, Sankare, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Κουρμπέλης (Mucam 83'), Hamdani, Stanisavljevic (Δημούτσος 65'), Mazza, Bertoglio (Dudu 74'), Γιάννου

Λεβαδειακός: Τσιντώτας, Γιακουμάκης (Merebashvili 63'), Mendy, Στάθης, Ben, Τριποτσέρης, Mahamat, Tsurikov, Μάντζιος (Μίνγκας 79'), Μαχαίρας, Ajagun