ΠΑΟΚ-ΑΣΤΕΡΑΣ 2-0

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ γνώρισε την ήττα από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα με 2-0 για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

O ΠΑΟΚ κατάφερε να προηγηθεί στο 17' με σκόρερ τον Πέλκα. Η φάση άρχισε από τον Μυστακίδη που συνεργάστηκε με τον Κίτσιου, ο δεύτερος μπήκε στην περιοχή και μετά από κερδισμένες κόντρες η μπάλα έφτασε στον Πέλκα που από κοντινή απόσταση την έστειλε στα δίχτυα. Στο 24' ο Παντελιάδης απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ και στο 32' ο Sankare με κεφαλιά. Τέσσερα λεπτά μετά ο Hamdani δοκίμασε το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή αλλά δεν βρήκε στόχο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ μπήκε δυνατά, πίεσε για το γκολ της ισοφάρισης και είχε καλές στιγμές με τον Bertoglio στο 62' και τον Lluy στο 72'. Ο ΠΑΟΚ όμως ήταν αυτός που σκόραρε ξανά όταν στο 77' ο Mak βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα 2-0.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΑΟΚ: Βελλίδης, Vitor, Χατζηισαΐας, Τζαβέλλας, Leovac (Κοροβέσης 82'), Cimirot, Πέλκας, Άντονις (Τζιόλης 72'), Κίτσιου (Κάτσε 62'), Mak, Μυστακίδης

ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπαντής, Παντελιάδης, Alloco, Sankare, Ζησόπουλος, Lluy (Φούντας 80'), Hamdani, Dudu (Moucam 46'), Δημούτσος, Mazza (Ιωαννίδης 61'), Bertoglio