ΑΣΤΕΡΑΣ-ΑΕΚ 0-0

Ισόπαλος χωρίς σκορ αναδείχθηκε ο αγώνας του ΑΣΤΕΡΑ κόντρα στην ΑΕΚ στην εντός έδρας αναμέτρηση της 25ης αγωνιστικής.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ απείλησε στο πρώτο ημίχρονο κυρίως από στημένες μπάλες ενώ είχε καλές στιγμές σε σουτ των Nico Fernandez (24') και Δημούτσου (32'). Η καλή αμυντική λειτουργία της ομάδας μας κράτησε μακριά από την περιοχή τους αντιπάλους που δεν κατάφεραν να προκαλέσουν κινδύνους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ κέρδισε και άλλα μέτρα στον αγωνιστικό και με καλή κυκλοφορία έφτασε κοντά στο γκολ σε τρεις περιπτώσεις. Η πρώτη ήρθε με πρωταγωνιστή τον Bertoglio (67') που υποδέχτηκε τη μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής, έκανε το σουτ, όμως έδιωξαν πάνω στη γραμμή οι αντίπαλοι αμυντικοί. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Iglesias βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση για το 1-0 με το σουτ του να περνά άουτ.

Τέλος, στο 82' Bertoglio δοκίμασε με τεχνικό σουτ έξω από την περιοχή να πετύχει το πολυπόθητο τέρμα, με το πλασέ του να καταλήγει άουτ. Η ΑΕΚ αναγκάστηκε να κλειστεί στην άμυνά της με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό στην αναμέτρηση του "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης".

Συνθεσεις

ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπαντής, Lluy, Sankare, Ζησόπουλος, Γιαννούλης, Iglesias, Κουρμπέλης (81' Hamdani), 23. Bertoglio, Δημούτσος, Nico Fernandez (65' Chavez), Ιωαννίδης (58' Mazza)

AEK: Baroja, Galo, Arzo, Λαμπρόπουλος, Σοϊλέδης, Simoes, Johansson (49' Djebbour), Vargas, Barbosa (65'  Buonanotte), Cordero (73' Τζανετόπουλος), Αραβίδης