ΑΣΤΕΡΑΣ-Ολυμπιακός 1-2

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τον Ολυμπιακό (1-2) για την 27η αγωνιστική της Super League. Το γκολ για την ομάδα μας, πέτυχε, ο Ελίνι Δημούτσος (90').

Ο Ολυμπιακός αιφνιδίασε και προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό του ματς με τον Hernani. O ΑΣΤΕΡΑΣ κλήθηκε από νωρίς να κυνηγήσει το αποτέλεσμα και προσπάθησε να φτάσει στην ισοπαλία. Ολοκλήρωσε με οκτώ τελικές προσπάθειες το ημίχρονο (ο Ολυμπιακός με μία), με μεγαλύτερες  ευκαιρίες την κεφαλιά του Ζησόπουλου (22'), το σουτ του Lluy (23') και το δοκάρι με κεφαλιά του Mazza (43').

O Hernani έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στον Ολυμπιακό στο 49' και έβαλε ακόμα δυσκολότερα στην ομάδα μας. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ δεν τα παράτησε και πάλεψε για την ανατροπή. Το πολυπόθητο γκολ ήρθε στο 90', όμως πλέον δεν υπήρχαν τα χρονικά περιθώρια για το 2-2 που θα έφερνε και την ισοπαλία.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΣΤΕΡΑΣ: Θεοδωρόπουλος, Lluy, Sankare, Ζησόπουλος, Γιαννούλης, Iglesias (46' Chavez), Δημούτσος, Hamdani, Bertoglio, Nico Fernandez (63' Stanisavljevic), Mazza (83' Ιωαννίδης)

Ολυμπιακος: Καπίνο (72' Roberto), Omar, Da Costa, Σιόβας, Masuaku, Kasami, Milivojevic, Φορτούνης (63' Dominguez), Pardo (63' Durmaz), Hernani, Ideye