ΑΣΤΕΡΑΣ-Κέρκυρα 4-0: Η ανάλυση του αγώνα

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ έπιασε εντυπωσιακή απόδοση, σκόραρε τέσσερις φορές κόντρα στην Κέρκυρα στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" και πέτυχε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη στη Super League ΣΟΥΡΩΤΗ!

Από τα πρώτα λεπτά ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε τον απόλυτο έλεγχο στον αγώνα, με ποδόσφαιρο κυριαρχίας και εξαιρετική λειτουργία όλων των γραμμών.

Η Κέρκυρα προσπάθησε με πολυπρόσωπη άμυνα να κρατήσει την επίθεση του ΑΣΤΕΡΑ μακριά από την εστία του Γιαννακόπουλου, αλλά αυτό το κατάφερε μέχρι το 20ο λεπτό. Σ' εκείνο το σημείο ο Μανιάς μετά από ασίστ του Τσιλιανίδη βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα της φιλοξενούμενης ομάδας και με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ!

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ συνέχισε σε υψηλό τέμπο και στο 29' ο Tonso σε τετ α τετ με τον Γιαννακόπουλο, απέφυγε περίφημα τον αντίπαλο τερματοφύλακα και σε κενή εστία έκανε το 2-0.

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με τον Καλτσά να σκοράρει και να πανηγυρίζει έντονα ένα γκολ που έψαχνε καιρό...

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι ως προς τον κυρίαρχο του αγώνα. Οι ποδοσφαιριστές του ΑΣΤΕΡΑ κέρδιζαν όλες τις μονομαχίες και έδιναν το ρυθμό που ήθελαν στον αγώνα.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 55' ο Μανιάς με το δεύτερο του γκολ στην αναμέτρηση.

Μέχρι το φινάλε του ματς ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε κι άλλες ευκαιρίες να σκοράρει, ενώ ο κόσμος απόλαυσε ένα από τα πιο χορταστικά ματς των τελευταίων μηνών στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης".

30. Αθανασιάδης, 22. Igor (25. Μπέρτος 78'), 5. Τριανταφυλλόπουλος, 4. Πασαλίδης, 18. Γιαννούλης, 8. Munafo, 17. Iglesias, 23. Καλτσάς, 7. Tonso, 19. Τσιλιανίδης (9. Isnaldo 56'), 11. Μανιάς (28. Δουβίκας 65').