ΑΣΤΕΡΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 2-1: Ανατροπή με... ΑΣΤΕΡΙΑ!

Σ' ένα απίστευτο ματς σε εξέλιξη, αγωνία και ρυθμό, ο ΑΣΤΕΡΑΣ κατάφερε μέσα σε ένα δίλεπτο να φέρει τα πάνω κάτω και να πάρει μια νίκη Ευρώπης!

Η προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος έμελλε να έχει συγκλονιστική εξέλιξη. ΑΣΤΕΡΑΣ και Ξάνθη συνεχίζουν να δίνουν μάχη για την 5η θέση, με τους Αρκάδες να κερδίζουν τον Απόλλωνα στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Μάλιστα για να γίνει αυτό χρειάστηκε να ανατρέψουν το σκορ. Ο Απόλλωνας στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων και έπαιξε μέχρι το τελευταίο λεπτό για τη νίκη.

Ο Τσουκαλάς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με ένα απίστευτο μακρινό σουτ στο 64'.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ απάντησε εμφατικά στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα. Ο Κώτσιρας, ο οποίος αναδείχθηκε και BADOUNAS MVP του αγώνα, με σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1 στο 82'.

Στο 84' ο Δουβίκας με φοβερή ασίστ έβγαλε τετ α τετ τον Καλτσά και ο Έλληνας μεσοεπιθετικός με αριστερό σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Huaderson.

30. Αθανασιάδης, 27. Κώτσιρας, 4. Πασαλίδης, 5. Τριανταφυλλόπουλος, 18. Γιαννούλης (10. Madinda 71'), 8. Munafo, 17. Iglesias, 7. Tonso (28. Δουβίκας 65'), 19. Τσιλιανίδης (77. Κυριακόπουλος 46'), 23. Καλτσάς, 11. Μανιάς.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Στα προημιτελικα ο ΑΣΤΕΡΑΣ!