ΑΠΟΕΛ-Αστέρας 2-1

Η ομάδα μας δεν τα κατάφερε στη Λευκωσία, καθώς ηττήθηκε 2-1 από τον ΑΠΟΕΛ για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ προηγήθηκε στο 8ο λεπτό με τον Lluy ενώ ο ΑΠΟΕΛ ανέτρεψε το σκορ, αρχικά με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Kavenaghi στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και στη συνέχεια με την κεφαλιά του Carlao στο 59ο λεπτό.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ αιφνιδίασε τον ΑΠΟΕΛ και σκόραρε μόλις στο 8ο λεπτό, όταν μετά από ωραία προσπάθεια και γύρισμα του Bertoglio από αριστερά ο Lluy με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Waterman.

Ο ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Kavenaghi, ενώ στο 59' μετά από κόρνερ του Stilic o προωθημένος Carlao με κεφαλιά έκανε το 2-1.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε καλές στιγμές στο 11' και στο 52' με αντίστοιχα σουτ του Bertoglio. Στο πρώτο η μπάλα πέρασε άουτ και στο δεύτερο απέκρουσαν οι αμυντικοί των γηπεδούχων.

Ο ΑΠΟΕΛ, είχε δοκάρι στο 44' στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Εφρέμ, ενώ ο Θεοδωρόπουλος απέκρουσε σε κόρνερ το σουτ του Stilic στο 47’, την κεφαλιά του Εφρέμ στο 59, και το σουτ του Piatkowski στο 80'.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΠΟΕΛ: Waterman, Αρτυματάς, Αντωνιάδης, Joao Guilherme, Carlao, Vinicius, Nuno Morais, Εφρέμ, Cavenaghi (63' Piatkowski), Stilic (87' Astiz), Vanter (79' Χαραλαμπίδης).

ΑΣΤΕΡΑΣ: Θεοδωρόπουλος, Lluy, Γιαννούλης, Allocco, Sankare, Κουρμπέλης (74' Lanzarote), Mazza (88' Σκούρτης), Iglesias, Γιάννου, Bertoglio, Δημούτσος (62' Nico Fernandez).