Κ19: ΑΣΤΕΡΑΣ - Λεβαδειακός 3-1 (photos)

Η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε με 3-1 της αντίστοιχης του Λεβαδειακού, για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Το ματς διεξήχθη στην Τρίπολη και οι Αρκάδες χρειάστηκαν ένα 10λεπτο για να πετύχουν και τα τρία γκολ. Στο 73' ο Alibaba από κοντά έκανε το 1-0, στο 75' ήταν σειρά του Alagbe να σκοράρει και στο 78' έγινε το 3-0 μετά από πολύ ωραία συνεργασία και κεφαλιά του Τερεζίου.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε πολλές ακόμη ευκαιρίες για να σκοράρει από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν επίσης πολύ ανώτερος απ΄πο τον αντίπαλο και είχε πολλές ακόμη καλές στιγμές στο παιχνίδι.

Το μόνο που κατάφερε ο Λεβαδειακός ήταν να μειώσει στο 88' στο τελικό 3-1.

Μανουσιάδης, Διαμαντόπουλος, Kumadey (77' Καλογεράκης), Παπαδόπουλος (63' Κάρδαρης), Χριστόπουλος, Alagbe, Alibaba (82' Αντεμάι), Γλέζος, Τζίμας, Κανελλόπουλος, Τερεζίου