Κ17: ΑΣΤΕΡΑΣ - Ολυμπιακός 0-3

Την εντός έδρας ήττα με 3-0 γνώρισε η ομάδα Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε τις δικές του καλές στιγμές, με κυριότερη το δοκάρι του Κωστέα στο 44', μετά από ωραία επιθετική προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός σημείωσε ακόμη δύο γκολ και πήρε τη νίκη με το τελικό 3-0.

Ψεύτης, Διονυσόπουλος, Χριστόπουλος, Καλογερόπουλος, Παπαθεοδωρίδης, Τσιράκης, Αντωνάκης, Προύντζος, Κωστέας, Ανανιάδης, Ζουγλής

Αγωνίστηκαν και οι: Θεοδωρόπουλος, Φραγκιαδάκης, Στασινόπουλος