Κ19: ΑΣΤΕΡΑΣ - ΟΦΗ 0-1 (photos)

Η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-0 από την αντίστοιχη του ΟΦΗ για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν το γκολ της νίκης στο 24', με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ το πρώτο ημίχρονο είχε απειλήσει με την άστοχη κεφαλιά του Τζίμα από εκτέλεση κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κιτρινομπλέ προσπάθησαν για την ισοφάριση, στο 65' το σουτ του Ζουγλή ήταν άστοχο, στο 77' ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ μπλόκαρε το σουτ του Θεοδωρίδη, όπως έκανε και στα τελευταία λεπτά με το σουτ του Eboh και το ψαλιδάκι του Τζίμα.