Κ15: ΑΣΤΕΡΑΣ - Απόλλων Σμ. 3-0 (photos)

Πρεμιέρα με νίκη για την ομάδα Κ15 του ΑΣΤΕΡΑ στο πρωτάθλημα υποδομής της Super League. Οι κιτρινομπλέ επικράτησαν εντός έδρας της αντίστοιχης ομάδας του Απόλλωνα Σμύρνης με 3-0 για την πρώτη αγωνιστική.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με σκόρερ τον Τόλιο, μετά από σέντρα από αριστερά και πλασέ του σκόρερ μέσα από την περιοχή. Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 60ό λεπτό ο αντίπαλος έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές.

Οι κιτρινομπλέ κατάφεραν να σκοράρουν ακόμη δύο γκολ μέχρι το τέλος του αγώνα. Στο 65' με τον Κουλογεωργίου και στο 73' με τον Γεωργόπουλο.

Κακαδιάρης, Κουλογεωργίου, Χριστόπουλος (74' Κωνσταντόπουλος), Γιαννακούρας (41' Πετράκος), Τσιούγγαρης, Ζάντσας (76' Κουρούσης), Νικολόπουλος (41' Αφματάς), Τόλιος (70' Γεωργόπουλος), Elezi, Καλλαντζή, Ντερβίση