Κ19: Παναιτωλικός - ΑΣΤΕΡΑΣ 1-1

Η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ αναδείχθηκε ισόπαλη εκτός έδρας 1-1 με την αντίστοιχη του Παναιτωλικού, για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ άνοιξε το σκορ με τον Κωστέα στο 9' με πέναλτι. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με πέναλτι στο 22ο λεπτό.

Οι Αρκάδες είχαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν και πάλι στο σκορ στο 75ο λεπτό αλλά κεφαλιά του Κωστέα κατέληξε στο δοκάρι!

Γραμματικάκης, Γουσέτης, Χριστόπουλος, Ντάικο, Θεοδωρίδης (84' Grozdanic), Προύντζος, Ζουγλής, Ανανιάδης (75' Καπέρδας), Κωστέας, Αντωνάκης (55' Ρουμπιές), Μιχόπουλος (55' Παπαδημητρίου)