Κ19: ΠΑΟΚ - ΑΣΤΕΡΑΣ 2-2

Η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ παρέμεινε αήττητη και στις υψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα μετά και την ισοπαλία εκτός έδρας 2-2 με την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 27ο λεπτό. Στην επανάληψη οι Αρκάδες ισοφάρισαν στο 60' με γκολ του Μιχόπουλου, όμως, η ομάδα του ΠΑΟΚ απάντησε γρήγορα και στο 63ο λεπτό προηγήθηκε με 2-1.
Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε πάλι ο Μιχόπουλος στο 82' με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Ο Αστέρας είχε ευκαιρίες να πάρει αακόμα και τη νίκη.

Γραμματικάκης, Καπέρδας (60' Παπαδημητρίου), Χριστόπουλος, Θεοδωρίδης (67' Ντάικο) , Grozdanic, Προύντζος, Ζουγλής, Ανανιάδης, Κωστέας , Adeshina (90' Αντωνάκης), Παπαδόπουλος (55' Μιχόπουλος)