Κ20: ΑΣΤΕΡΑΣ-Ατρόμητος 3-0 (video, photos)

Η Κ20 του Αστέρα κέρδισε με 3-0 την αντίστοιχη ομάδα του Ατρόμητου για το πρωτάθλημα υποδομών της Super League με γκολ των Wato (47') και Igor (48', 79').

Στο 47ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νάτση, ο Συρεγγέλας πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι, έπιασε την κεφαλιά, με τον Κυρίτση να αποκρούει δύσκολα, αλλά στη συνέχεια της φάσης ο Wato πήγε πρώτος στην μπάλα και με πλασέ έκανε το 1-0.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό μετά από γρήγορη κυκλοφορία της μπάλας και τελική πάσα από τον Wato, ο Igor με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 2-0.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 79ο λεπτό, όταν μετά από ωραία ενέργεια του Γκρόσιου και πάσα στον Igor, ο τελευταίος με όμορφο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Αστέρας είχε καλές στιγμές ακόμα με τα σουτ του Igor (28', 33') και του Wato (64'), ενώ ο Ατρόμητος απείλησε με τα σουτ του Νάστου και του Ρεγκάκου (η μπάλα πέρασε άουτ) ενώ το σουτ του Κομνηνού απέκρουσε ο Καπετάνος

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ: Καπετάνος, Τσέκος, Παπαγγελής (81' Βουτσελάς), Ζήσης, Μάνος, Wato, Igor, Νάτσης, Συρεγγέλας, Τσιώλης (65' Χάδιαρης), De Blasis (71' Γκρόσιος)

Ατρόμητος: Κυρίτσης, Τζιτζικαλάκης (51' Κομνηνός), Τζίνοβιτς (69' Νταβιώτης), Στρούγγης, Κωστούλας, Zivanovic, Λημνιός, Νάτσος, Ρεγκάκος, Λαζαρίδης (58' Παυλής), Hajrulla.