Κ15: ΑΣΤΕΡΑΣ-Ολυμπιακός 1-0 (video, photos)

Η Κ15 του ΑΣΤΕΡΑ κέρδισε με 1-0 την αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού για το πρωτάθλημα υποδομών της Super League με σκόρερ το Νίκο Μαχαίρα.

Ο παίκτης του Αστέρα σκόραρε στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης με πέναλτι που κέρδισε ο Μπλάτσος από τον Τασία. Ο Αστέρας έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 40ο λεπτό όταν ο Κωτσιόπουλος βγήκε τετ α τετ, αλλά το πλασέ του απέκρουσε σωτήρια για την εστία του ο Σφύρλας.

Στο 64' το φάουλ του Τζήμα απέκρουσε ο Σφύρλας και δύο λεπτά αργότερα το σουτ του Κάρδαρη μέσα από την μεγάλη περιοχή απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού.

O Ολυμπιακός δημιούργησε ευκαιρίες, όμως ο Πέτρου πραγματοποίησε σωτήριες επεμβάσεις στα τετ α τετ με τον Γεωργαντή (29') και τον Κουλουριώτη (56'), αλλά και στα σουτ των Τσακίρη (1'), Γεωργαντή (41', 45').

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ: Πέτρου, Λιαρίκος, Βασιλακόπουλος, Αλημίσης, Ζορμπάς, Μαχαίρας, Μπλάτσος, Τζήμας, Κωτσιόπουλος, Κάρδαρης (79' Γκιώνης), Βασιλικόπουλος.

Ολυμπιακός: Σφύρλας, Κωνσταντινίδης, Μαρτίνης, Γκοτζαμανίδης, Τασίας, Ράμμα, Τσακίρης, Μούγιος, Γεωργαντής, Φέκκας (59' Μπουλάρι), Κοτσιανούλης (41' Κουλουριώτης).