Κ17: ΑΣΤΕΡΑΣ-Ολυμπιακός 2-0 (video, photos)

Η Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ κέρδισε την αντίστοιχη του Ολυμπιακού με 2-0 στην εντός έδρας αναμέτρηση του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ κέρδισε με 2-0 την αντίστοιχη του Ολυμπιακού σε ένα ματς όπου η ομάδα μας πανηγύρισε την εντός έδρας νίκη και ικανοποίησε με την απόδοσή της τους φιλάθλους που βρέθηκαν στις εγκαταστάσεις του "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης".

Μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης ο Δουβίκας άνοιξε το σκορ και έβαλε από νωρίς σε θέση οδηγού τον ΑΣΤΕΡΑ. Η καλή αμυντική λειτουργία απέτρεψε τις όποιες απειλές του αντιπάλου με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με σκορ 1-0.

Το γκολ του Γλέζου στο 47' έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα μας με την Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ να αποδίδει ωραίο ποδόσφαιρο και να δημιουργεί φάσεις και για τρίτο γκολ. Το τελικό αποτέλεσμα (2-0) έδωσε τους τρεις βαθμούς στον ΑΣΤΕΡΑ που κέρδισε τον περσινό πρωταθλητή της Super League (Κ17) Ολυμπιακό.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΣΤΕΡΑΣ: Τσιφτσής, Κουρτέσης, Ζήσης, Αντζουλάς, Χριστόπουλος, Κοντογιαννόπουλος, Απειρανθίτης, Γλέζος, Δουβίκας, Κανελλόπουλος, Ρούνης

ΑΛΛΑΓΕΣ: Καρακίτσος, Μπινιώρης, Ντίνε, Τσέκος, Τάκος, Γεωργόπουλος, Τερεζίου