Κ17: ΑΣΤΕΡΑΣ-Πλατανιάς 4-1 (photos)

Η Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ κέρδισε την αντίστοιχη του Πλατανιά με σκορ 4-1 στην εντός έδρας αναμέτρηση του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Mε δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο η ομάδα μας επικράτησε εύκολα του Πλατανιά με 4-1 για την 6η αγωνιστική του 3ου γύρου του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο ο Κανελλόπουλος έκανε με κεφαλιά το 1-0, ενώ ο Δουβίκας με ωραίο σουτ διπλασίασε τα τέρματα για τον ΑΣΤΕΡΑ στο 35'. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γλέζος αύξησε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και ο Μπινιώρης σημείωσε το 4-0. Η ομάδα του Πλατανιά κατάφερε να μειώσει με πέναλτι στο 85'.

Η ομάδα μας θα μπορούσε να πετύχει και άλλα γκολ καθώς είχε δοκάρι με τον Μπινιώρη και χαμένο πέναλτι από τον Κανελλόπουλο.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΣΤΕΡΑΣ: Τσιφτσής, Κουρτέσης, Μπινιώρης, Αντζουλάς, Χριστόπουλος, Κοντογιαννόπουλος, Απειρανθίτης, Γλέζος, Δουβίκας, Κανελλόπουλος, Ρούνης

Επαιξαν και οι: Τερεζίου, Τσέκος, Ντίνε, Τάκος, Φωτόπουλος