Κ20: ΑΣΤΕΡΑΣ-Παναθηναϊκός 2-0 (video, photos)

Η Κ20 του ΑΣΤΕΡΑ κέρδισε την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού με 2-0 για το πρωτάθλημα υποδομών της Super League.

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη, δημιούργησε ευκαιρίες και αφού απείλησε για πρώτη φορά με τον Γκρόσιο στο 7' έκανε έξι λεπτά μετά το 1-0 με γκολ του Τσιώλη και ασίστ του Συρεγγέλα. Στο 23' καλό σουτ του Igor πέρασε άουτ με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται χωρίς αλλαγή στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν ξανά η κυρίαρχος της αναμέτρησης και στο 64' έκανε το 2-0 με κεφαλιά του Συρεγγέλα και ασίστ του Τσιώλη. Δέκα λεπτά αργότερα ο Κονίδας έφτασε με σουτ κοντά στο 3-0 και στο 80' ο Τσιώλης απείλησε εκ νέου για να αυξήσει το δείκτη του σκορ.

Το τελικό 2-0 και η εμφάνιση του ΑΣΤΕΡΑ ικανοποίησε τους φιλάθλους που βρέθηκαν στις εγκαταστάσεις του "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" για την αναμέτρηση της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΣΤΕΡΑΣ: Στεφανίδης, Κατσικαδάς, Ζήσης Γ., Ζήσης Α., Μακροστέργιος, Νάτσης, Ιγκόρ, Χάδιαρης, Συρεγγέλας, Τσιώλης, Γκρόσιος

Επαιξαν και οι: Κονίδας, Μαργαρίτης, Γκίτσης