5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ: Μεταγραφές, φιλικά και κλήρωση

Διαβάστε όσα έγιναν στην ομάδα μας, ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ, 5 Αυγούστου, τις χρονιές 2014, 2011, 2010, 2009 και 2006.

2014: Ο ΑΣΤΕΡΑΣ αποκτα τον Parra

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ απέκτησε πέρσι τέτοια ημέρα τον Facundo Parra που στο πέρασμά του έπαιξε σε 36 παιχνίδια και σημείωσε 8 γκολ, ωστόσο θα τον θυμόμαστε ιδιαίτερα για το ιστορικό του γκολ στην Κωνσταντινούπολη απέναντι στην Μπεσίκτας και την ισοπαλία που πήρε ο ΑΣΤΕΡΑΣ στο πρώτο του παιχνίδι σε όμιλο, αλλά και εναντίον της Σερβικής Παρτιζάν, που "σφράγισε" την πρώτη νίκη της ομάδας μας σε όμιλο του EUROPA LEAGUE.

2011: Κληρωση Πρωταθληματος Super League

Στην Αθήνα γίνεται η κλήρωση του πρωταθλήματος της Super League. Η κληρωτίδα βγάζει αντίπαλο του ΑΣΤΕΡΑ την 1η αγωνιστική τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο.

2010: Φιλικη ηττα στην Τριπολη

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ γνώρισε την ήττα από τον Πανιώνιο με 2-0 στην Τρίπολη. Σκόρερ και των δύο γκολ ο Μπάλαμπαν στο 54’ και στο 68’. Ο Αστέρας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Πανιωνίου, αφού εκτός των άλλων ο τερματοφύλακας των Νεοσμυρνιωτών Μπέλιτς βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα.

Διαιτητής: Δελφάκης

ΑΣΤΕΡΑΣ: Degra (46’ Αναστασόπουλος), Αργυρόπουλος (69’ Rubil), Πιπίνης (46’ Urribari), Φυτανίδης (76’ Orozco), Bartolini, Bastia, Kerr (80’ Μπακασέτας), Carrera (83’ Τσαμπούρης), Rios (70’ Φορτούνης), Udoji (46’ Rogerio),Roberto (61’Ivanov).

Πανιώνιος: Μπέλιτς, Γιόνσον (46’ Κοντοές 45'), Πάτρικ Ουγκόγιο, Σιόβας (57’ Οκπάκο), Λάτκα, Τσότσαλιτς, Μανιάτης, Οκόρο (70’ Κολοβός), Κούκετς (88’ Αναστασόπουλος), Κουμορτζί (88’ Σάμαρης), Μπάλαμπαν (70’ Σκούρτης).

2009: Παιχνιδι προετοιμασιας στο Περιστερι

Την ήττα γνώρισε στο Περιστέρι ο ΑΣΤΕΡΑΣ από τον Ατρόμητο με 2-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 44ο λεπτό με σουτ του Μπρίτο. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ισοφάρισε στο 64' με απευθείας χτύπημα φάουλ του Marcelao. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 85' ο Καραλής.

Ατρόμητος: Μιχαηλίδης (46’ Κηπουρός), Κουτσόπουλος (66’ Μασάρα), Μαρίνος (81’ Καραλής), Ολιβέιρα (46’ Μπλένχιο), Καλατζής (71’ Περόνε), Νεμπεγλέρας (81’ Κόρμπος), Σαρμιέντο (71’ Βάσι), Τάτος (46’ Σφακιανάκης), Μπρίτο (46’ Πόποβιτς), Νάστος, Καραγκούνης (46’ Φαβάλι).

ΑΣΤΕΡΑΣ: Degra, Λαμπρόπουλος (57’ Αργυρόπουλος), Marcelao, Λαζαρίδης, Bartolini, Wilches (46’ Udoji), Bastia (79’ Φυτανίδης), Cardoso, Carrera (62’Λαδάκης), Eder (72’ Estevez), Cezarec (60’ Καούνος).

2006: Ισοπαλια με το Αιγαλεω της Super League

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ φιλοξένησε στην Τρίπολη το Αιγάλεω, που συμμετείχε στη Super League  τη συγκεκριμένη αγωνιστική περίοδο. Ο φιλικός αγώνας έληξε ισόπαλος με 1-1. Ο  Κυβελίδης στο 2ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και ισοφάρισε στο 25ο λεπτό ο Τσουκαλίδης.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Συμεωνίδης, Μίχος, Γκόλιας, Καλογιαννίδης, Λαζαρίδης, Loundala, Πουρτουλίδης, Τσουκαλίδης, Παπαδόπουλος, Alen, Rogerio. Η ενδεκάδα του 2ου ημιχρόνου: Λυμπερόπουλος, Παπαθανασίου, Masarra, Cesar, Χατζόπουλος, Κανακούδης, Λαδάκης, Aldair (75’ Χρηστάκος), Παντελιάδης, Zoundi, Κλοκίδης.

Αιγάλεω: Τσέναμο, Τσιτσομήτσος, Ποπόφ, Κουμπαρούλης, Παπουτσής, Κομορτζί, Όμο, Σέζαρεκ (21’ Γιόριτς), Νικολόπουλος, Κυβελίδης, Μουστόγιαννης. Η ενδεκάδα του 2ου ημιχρόνου:  Κίεζεκ, Εντουσέι, Γιάντσετιτς, Ψωμάς, Σίμανεκ, Μάριτς, Σκοπελίτης, Τσάτσος, Μανουσάκης, Πετρόπουλος, Αγρίτης.

ATFC: Κατεβασε τις νεες MOBILE ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ του ΑΣΤΕΡΑ! (video)