24 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ: Πρεμιέρα με ΠΑΣ Γιάννινα και φιλικό

Διαβάστε όσα έγιναν στην ομάδα μας, ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ, τις χρονιές 2005 και 2014.

24 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014: ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Πρεμιέρα της Super League 2014-15 στα Γιάννινα κόντρα στον τοπικό ΠΑΣ και ο ΑΣΤΕΡΑΣ προηγήθηκε στο σκορ με κεφαλιά του Barrales στο 42'. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με γκολ που πέτυχαν οι Τσάβες στο 59', Ίλιτς στο 67' και Τζημόπουλος στο 70. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ τελείωσε τον αγώνα με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Παπαχρήστου στο 73' με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Ντάσιος, Λίλα, Μιχαήλ, Στρούνα, Τζημόπουλος, Τσουκαλάς, Τσάβες (76' Ακόστα), Γιάκος (84' Χαρίσης), Ίλιτς (79' Κοροβέσης)

ΑΣΤΕΡΑΣ: Θεοδωρόπουλος, Goian, Παπαχρήστος, Tie Bi (63' Munafo), Usero, Rolle, Fernandez (46' Κουρμπέλης), Ζησόπουλος, Kitoko, Mazza (76' Parra), Barrales

24 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2005: ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-3 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ που σημείωσαν οι Κάιας στο 4' και 15' και Δημάκης στο 33'. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ  απάντησε στο 2ο ημίχρονο με γκολ των Κλοκίδη στο 53', Παντελιάδη στο 73' και Αναστασάκου στο 87'.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Λυμπερόπουλος, Κονέ, Χατζόπουλος, Κεφαλάς, Μανωλακάκης, Καραγεώργης, Lucas, Rogerio, Χριστάκος, Ζάβος, Κλοκίδης. Στην επανάληψη έπαιξαν και οι : Μπαντής, Δημάκος, Κατσαρός, Παπαδόπουλος, Αναστασάκος, Βαγγελόπουλος, Πλατάκης, Ανδριαδάκης, Γκόλιας, Παντελιάδης.

ATFC: Κατεβασε τις νεες MOBILE ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ του ΑΣΤΕΡΑ! (video)