30 Αυγούστου: Πρεμιέρα και φιλικό

Διαβάστε όσα έγιναν στην ομάδα μας, ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ, τις χρονιές 2006 και 2008.

30 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2008: ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Στην πρεμιέρα της Super League 2008-09 και στο γήπεδο Καραϊσκάκης, ο ΑΣΤΕΡΑΣ γνώρισε την ήττα από τον Ολυμπιακό με 3-1, όμως το ακόμη δυσάρεστο γεγονός ήταν ο σοβαρός τραυματισμός του Milano με ρήξη χιαστών. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Cesarec στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με το Γκαλέτι στο 60' και δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 2-1 με εύστοχη εκτέλελση πέναλτι. Το τελικό σκoρ διαμόρφωσε στο 81' ο Κοβάσεβιτς, ενώ ο ΑΣΤΕΡΑΣ τελείωσε τον αγώνα με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Zairi στο 89' με δεύτερη κίτρινη.

Ολυμπιακός: Νικοπολίδης, Πατσατζόγλου (46' Μπελούτσι), Ντομί, Γκαλέτι, Ντιόγκο, Ζεβλάκοφ, Ντουντού, Αβ. Παπαδόπουλος, Μήτρογλου (54' Κοβάσεβιτς), Λέτο (80' Στολτίδης), Πάντος

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Αμπάρης, Flavio, Marcelao, Λαζαρίδης, Damonde, Bastia (78' Kaburov), Felicio, Urribari (78' Zean Carlos), Zorzhinio, Milano (61' Zairi), Cesarec

30 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2006: ΦΙΛΙΚΟ ΣΤΟ ΚΙΑΤΟ

Ισόπαλος χωρίς τέρματα έληξε ο φιλικός αγώνας του ΑΣΤΕΡΑ στο Κιάτο κόντρα στον τοπικό Πέλοπα. Από ένα δοκάρι είχαν οι Αναστασάκος και Κολοκίδης, ενώ πριν την έναρξη του αγώνα, η διοίκηση του Πέλοπα τίμησε τον ΑΣΤΕΡΑ για την άνοδό του στη Β' Εθνική.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Λυπερόπουλος, Παπαθανασίου, Κανακούδης, Καλογιαννίδης, Λαζαρίδης, Πουρτουλίδης, Loundala, Τσουκαλίδης, Zoundi, Κλοκίδης, Alen. Στο 2ο ημίχρονο έπαιξαν και οι : Αναστασάκος, Rogerio, Λαδάκης, Massara, Cesar, Ιωάννου, Παντελιάδης, Παπαδόπουλος

ATFC: Κατεβασε τις νεες MOBILE ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ του ΑΣΤΕΡΑ! (video)