12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ: Φιλικά και προκρίσεις

Διαβάστε όσα έγιναν στην ομάδα μας, ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ, τις χρονιές 1987, 1992 και 2005.

12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2005: ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ

Εκμεταλλευόμενος τη διακοπή του πρωταθλήματος, ο ΑΣΤΕΡΑΣ υποδέχθηκε σε φιλικό τον Ιωνικό στην Τρίπολη, τον οποίο κέρδισε με 4-1. Ο Κατσαβρίας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και η απάντηση του ΑΣΤΕΡΑ ήρθε στο 2ο ημίχρονο. Δύο γκολ πέτυχε ο Κουρμπέλης (59’ ,64’) και  από ένα οι Ντινιωτάκης (73’) και Alvaro (76’).

ΑΣΤΕΡΑΣ: Fulop, Πιπίνης,Τσαμπούρης, Bartolini, Sankare, Alavrez, Rayos, Perrone,Usero, Navarro, Φραγκουλάκης. Έπαιξαν στο β’ ημίχρονο οι: Μπαντής, Formica, Ρούσσης, Γιαλούσης, Cardasio, Κουρμπέλης,Hegon, Gabriel , Castels, Ντινιωτάκης, Alvaro,Σαραντόπουλος.

12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2005: ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

Με 2-0 κέρδισε ο ΑΣΤΕΡΑΣ το Χολαργό σε φιλικό που έγινε στην Τρίπολη. Ο Κατσαρός άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό και στην εκπνοή ο Lucas διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Λυμπερόπουλος (46' Μπαντής), Γρηγορίου, Μανωλακάκης (46' Καραγεώργης, 55' Κεφαλάς), Γκόλιας (61' Πετρόπουλος), Χατζόπουλος (46' Βαγγελόπουλος), Lucas, Χριστάκος, Ζάβος, Κουμπής, Κατσαρός, Δημάκος

12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 1992: ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ

Πολύ εύκολα, όπως δείχνει και το τελικό σκορ, ο ΑΣΤΕΡΑΣ κέρδισε με 5-1 τον Ερμή Μερκοβουνίου, σε αγώνα για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Αρκαδίας.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Κουτσουμπέλας, Καραλέκας, Ν. Ρουμελιώτης, Κατσογιάννης, Καραμάνης, Κουτσιούρης, Νασιάκος (75' Παναγιωτόπουλος), Τζήλος, Παπαγιάννης, Παντολέων, Κασκαμπάς (75' Παύλου)

12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 1987: ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ κέρδισε με 1-0 την ομάδα του Κάψια στο γήπεδο του Παναρκαδικού και πήρε την πρόκριση στη Β' φάση του Κυπέλλου Αρκαδίας.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Τζανετόπουλος, Σμυρλής (67' Αναστασιάδης), Παναγιωτάκος, Ν. Ρουμελιώτης, Καραμάνης, Β. Ρουμελιώτης, Ντόπης, Καραμήτος, Τζήλος, Χατζόπουλος, Μανέλης

ATFC: Κατεβασε τις νεες MOBILE ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ του ΑΣΤΕΡΑ! (video)