18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ: Επίσκεψη στο Πατριαρχείο

Διαβάστε όσα έγιναν στην ομάδα μας, ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ, τις χρονιές 2011 και 2014.

18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2014: ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΟΥ EUROPA LEAGUE

Με τον καλύτερο τρόπο άρχισε τις υποχρεώσεις του στη φάση των ομίλων του EUROPA LEAGUE ο ΑΣΤΕΡΑΣ, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 κόντρα στη Μπεσίκτας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Τερέ στο 33' και ο Facundo Parra με υπέροχο πλασέ στην κίνηση ισοφάρισε στο 88ο λεπτό.

Μπεσίκτας: Ζενγίν, Ουισάλ, Σίβοκ, Φράνκο, Μότα, Χάτσινσον, Καβλάκ, Τερέ, Σαχάν (84' Κερίμ), Εζιακούπ (69' Σόσα), Πεκτεμέκ (30' Τοσούν).

ΑΣΤΕΡΑΣ: Κosisky, Lluy, Goian, Sankare, Παντελιάδης (76' Munafo), Ζησόπουλος, Usero, Rolle, Mazza, Badibanga (69' Parra),Barrales (84' Γιαννιώτας).

18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2014: ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΑΡΧΕΙΟ

Από τις σημαντικές στιγμές του ταξιδιού του Αστέρα Τρίπολης στην Κωνσταντινούπολη, ήταν η επίσκεψη αντιπροσωπείας της ΠΑΕ στο Πατριαρχείο . Ο Πατριάρχης Βαρθολομαίος υποδέχτηκε εγκάρδια τους διοικούντες των Αρκάδων και ζήτησε να διατηρήσει η ομάδα τις αρχές και τις αξίες της.

Η αντιπροσωπεία του Αστέρα έδωσε δώρα από την αρκαδική γη στον προκαθήμενο της Ελληνορθόδοξης Εκκλησίας, καθώς και μια φανέλα με τις υπογραφές των παικτών που ταξίδεψαν στην Πόλη για το ματς με την Μπεσίκτας.

18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2011: ΗΤΤΑ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ γνώρισε την ήττα στα Γιάννινα από τον ΠΑΣ με 3-1 , μετά από μια κακή εμφάνιση. Ο Μπακαγιόκο άνοιξε το σκορ στο 20' και ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Τσαμπούρης στο 36'. Η υπεροχή των γηπεδούχων καρποφόρησε στο 2ο ημίχρονο, όταν και πέτυχαν δύο γκολ με το Γεωργίου στο 59' και Ζαϊρί στο 84'.

ΠΑΣ Γιάννινα: Κηπουρός, Πάντος, Μπουζίντ, Κώτσιος, Λίλα, Τζημόπουλος, Πατσατζόγλου (58' Κυριάκος), Ντε Βινσέντι (79' Ζαϊρί), Γεωργίου (73' Ανδράλας), Μπεσέρα, Μπακαγιόκο.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Jacobo, Αργυρόπουλος (46' Rayos),Bartolini, Κουρμπέλης, Formica, Λαδάκης, Kerr, Usero(70' Hegon), Juli, Τσαμπούρης, Perrone  (56' Rogerio).

ATFC: Κατεβασε τις νεες MOBILE ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ του ΑΣΤΕΡΑ! (video)