Β' ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΟ Ίκαρος Πετρωτού 3-1

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ επικράτησε με 3-1 με αντίπαλο την ΑΟ Ίκαρος Πετρωτού, σε εντός έδρας αγώνα για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β' Εθνικής Γυναικών.

Ο αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο του Άστρους και οι παίκτριες του ΑΣΤΕΡΑ έκαναν εντυπωσιακή εμφάνιση, σκοράροντας δυο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και ένα στο δεύτερο.

Το 1-0 σημείωσε η Καραγιάννη στο 28' και στο 39' η Χριστοφορίδη με φοβερό σουτ έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα μείωσε σε 2-1. Το σκορ έκλεισε ακόμη ένα τέρμα από την Καραγιάννη στο 79' για το τελικό 3-1.

Θεοδωρακοπούλου, Παπαγεωργίου , Αντωνίου (73' Τζεβελέκου), Μελισσού, Καββαθά, Durkovic , Γεωργακοπούλου, Παπαμήτρου, Χριστοφορίδη, Καραγιάννη (89' Καντζιώρα), Μαρίνη (90+ Γοματού)