ΑΕΚ - ΑΣΤΕΡΑΣ 2-0: Η ανάλυση του αγώνα

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ γνώρισε την ήττα με 2-0 από την ΑΕΚ στο Ο.Α.Κ.Α. και αποκλείστηκε από την συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδας 2019-2020.

Οι γηπεδούχοι σημείωσαν δυο πολύ γρήγορα γκολ στο 14ο και στο 17ο λεπτό με τον Μάνταλο και τον Αλμπάνη και πήραν προβάδισμα πρόκρισης.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ προσπάθησε να αντιδράσει, στο δεύτερο ημίχρονο είχε τις δικές του στιγμές με τα άστοχα σουτ του Fernandez και του Barrales

και τη κεφαλιά του Πασαλίδη, δίχως όμως να καταφέρει να σκοράρει και να μπεί στο παιχνίδι της πρόκρισης.

Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Martinez, Πασαλίδης, Matrcardi, Valiente, Borja Fernandez, Marc Fernandez (58' Riera), Bellocq (58' Regis), Jauregi (66' Iglesias), Barrales