Δύσκολη αρχή, γρήγορη συνέχεια

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ δεν έκανε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε στην αρχή της αναμέτρησης, ο Παναθηναϊκός ήταν πιο αποτελεσματικός και έτσι έφτασε στη νίκη με 4-0 μέσα στην Τρίπολη.

Η ενέργεια που είχε στο παιχνίδι του ο ΑΣΤΕΡΑΣ στο πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό, δεν μετουσιώθηκε σε γκολ. Ο Mazza στο 7ο λεπτό και ο Nico Fernandez στο 21ο λεπτό έχασαν σημαντικές ευκαιρίες. Ο Παναθηναϊκός εκμεταλλεύτηκε την πρώτη καλή εκτέλεση σε στημένη φάση και ο Schildenfeld με προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ του Nano στην περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά και πάλι η προβολή του Mazza στην σέντρα του Rolle πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Παναθηναϊκού. Το 0-2 στην εκπνοή του ημιχρόνου από τον Καρέλη, έδωσε στους φιλοξενούμενους σημαντικό προβάδισμα και ψαλίδισε τις ελπίδες του ΑΣΤΕΡΑ.

Τα γκολ του Καρέλη στο 55ο λεπτό και του Μπεργκ στο 83ο ολοκλήρωσαν το άσχημο απόγευμα για τον ΑΣΤΕΡΑ που προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι, αλλά πλέον πρέπει να κοιτάξει άμεσα το επόμενο ματς με τον ΠΑΟΚ που βρίσκεται πολύ κοντά χρονικά.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Θεοδωρόπουλος, Lluy, Alloco, Goian, Τσοκάνης, Nico Fernandez (46' Γιαννιώτας), Iglesias, Rolle, Mazza (78' Munafo), Parra (59' Badibanga), Barrales

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Steele, Μπούρμπος, Nano, Schildenfeld, Ταυλαρίδης, Κουτρουμπής (80' Berg), Zeca, Λαγός, Καρέλης, Νίνης (73' Pranjic ), Κλωναρίδης (66' Μαυρίας).

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ: 2.536