Κ19: ΑΣΤΕΡΑΣ - Ο.Φ.Η. 2-0 (photos)

Με δύο γκολ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης του Ο.Φ.Η. για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής Super League.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε πολλές ευκαιρίες για να σκοράρει από το πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να τις αξιοποιήσει. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, βρήκε στο στόχο.

Αρχικά στο 46' με σουτ του Μιχελή έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ και στο 49' ο Τζίμας με σουτ πέτυχε το 2-0. Οι παίκτες του ΑΣΤΕΡΑ κράτησαν χωρίς προβλήματα τη νίκη μέχρι το τέλος.

Τσιμόπουλος, Κάρδαρης, Φωτόπουλος, Μιχελής, Ζορμπάς, Παπαδόπουλος, Ali Baba (78' Καλογεράκης), Alagbe, Κωτσόπουλος (82' Μπλάτσος), Τζίμας, Αλμπάνης (46' Τερεζίου)

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Στα προημιτελικα ο ΑΣΤΕΡΑΣ!