ΦΙΛΙΚΟ: Παναρκαδικός-ΑΣΤΕΡΑΣ (Κ20) 3-0 (video, photos)

Την ήττα με 3-0 γνώρισε σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας η Κ20 του ΑΣΤΕΡΑ, από την πρώτη ομάδα του Παναρκαδικού.

Τα γκολ του αγώνα σημείωσαν ο Γαρυφαλλόπουλος με πλασέ στο 27', με τον Σαλαπάτα να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων ένα λεπτό αργότερα με το στήθος, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 90' με πλασέ ο Τσόφλιος.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ έχασε ευκαιρίες στο 3ο λεπτό, όταν ο Παπαπέτρου δεν κατάφερε να σκοράρει στο τετ α τετ με τον Μανέλη, στο 40ο λεπτό όταν την καρφωτή κεφαλιά του προωθημένου Μάνου απέκρουσε και πάλι ο τερματοφύλακας του Παναρκαδικού και στο 59' με τον Χάδιαρη να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνάει άουτ.

Το φιλικό παιχνίδι παρακολούθησε ο εκ των ιδιοκτητών του ΑΣΤΕΡΑ, Γιάννης Καυμενάκης, ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Γιώργος Μποροβήλος, ο β' αντιπρόεδρος, Δημήτρης Μποροβήλος καθώς και ο τεχνικός διευθυντής Νίκος Γαλανακόπουλος.

Οι συνθεσεις

Παναρκαδικός: Μανέλης (46' Μάνος), Πετρόπουλος (46' Γογωνάς), Καδάς (46' Μπίσιας), Χατζόπουλος (46' Μπούτας), Κυριακόπουλος (46' Καστριτσέας), Βελισσάρης (46' Ίγκο), Χρήστου (46' Σταθουλόπουλος), Αρδάμης (40' Αρώνης), Γαρυφαλλόπουλος (46' Τσόφλιος), Σαλαπάτας (46' Ντιόγκο), Κότσιρας (46' Μέλλος).

ΑΣΤΕΡΑΣ: Καπετάνος (46' Στεφανίδης), Νταής (56' Τσέκος), Γκρόσιος (67' Κακολύρης), Μάνος, Παπαγεωργίου (67' Συρεγγέλας), Χάδιαρης, Παπαπέτρου (84' Θεοδωράκης), Νάτσης (84' Μαργαρίτης), Παπαγεωργίου (80' Καραμήτος), Τσιώλης (69' Κατσικαδάς), Ντε Μπλάσις (56' Βουτσελάς).