Κ19: ΑΣΤΕΡΑΣ - Παναιτωλικός 3-0 (photos)

Η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ παρέμεινε αήττητη σε ακόμη ένα ματς και πλησίασε την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά και την νίκη εντός έδρας με 3-0 της αντίστοιχης του Παναιτωλικού για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Αρκάδες προηγήθηκαν στο 18ο λεπτό με τον Μιχόπουλο και είχαν δοκάρι σε σουτ του Κωστέα στο 22'. Στην επανάληψη ο ΑΣΤΕΡΑΣ διπλασίασε τα τερματά του στο 50' με δυνατό σουτ του Προύντζου μέσα από την περιοχή και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Κωστέας στο 70ό λεπτό.

Γραμματικάκης, Καπέρδας (78' Γουσέτης), Χριστόπουλος, Θεοδωρίδης, Grozdanic, Προύντζος (78'Τσιράκης), Ζουγλής (72' Παπαδημητρίου), Ανανιάδης (80' Μπάτσι), Κωστέας, Adeshina (72' Αντωνάκης), Μιχόπουλος