K17: ΑΣΤΕΡΑΣ - Ατρόμητος 3-2 (photos)

Η ομάδα Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε με 3-2 της αντίστοιχης του Ατρόμητου για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 17ο λεπτό, με τους Αρκάδες να ισοφαρίσουν με όμορφο μακρινό σουτ του Κάλα στο 40'. Στην επανάληψη ο ΑΣΤΕΡΑΣ προηγήθηκε στο 76' με τον Μουχτάρη σε μια φάση στην οποία είχε ζητήσει το προπονητικό επιτελείο των Αρκάδων να βγεί η μπάλα καθώς υπήρξε τραυματισμός. Για να τηρηθεί το fair play o Ατρόμητος ισοφάρισε στο 78ο λεπτό. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ κατάφερε να σκοράρει με τον  Τηλαβερίδη στο 90+1' και έτσι διαμορδώθηκε το 3-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.