Κ17: ΑΣΤΕΡΑΣ-Ολυμπιακός 1-0 (video, photos)

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ κέρδισε με 1-0 στην Τρίπολη τον Ολυμπιακό για το πρωτάθλημα Κ17 της Super League με γκολ του Απειρανθίτη στο 75ο λεπτό.

Στη φάση του γκολ, ο Νικολακόπουλος εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, ο Αντζουλάς έκανε κεφαλιά-πάσα στον Απειρανθίτη ο οποίος με νέα κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σκαφιδά.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ, με την εκτέλεση φάουλ του Τερεζίου στο 10ο λεπτό που απέκρουσε ο Σκαφιδάς, στο 20' με την κεφαλιά του Τερεζίου στην οποία η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ, στο 33' με το δυνατό σουτ του Τάκου και στο 90' την κεφαλιά του Γεωργόπουλου τα οποία απέκρουσε ο Σκαφιδάς.

Ο Ολυμπιακός είχε ως καλύτερη φάση το σουτ του Ξενιτίδη στο 70ο λεπτό, το οποίο απέκρουσε ο Τσιφτσής σε κόρνερ.

Συνθεσεις

ΑΣΤΕΡΑΣ: Τσιφτσής, Κουρτέσης (46' Κανελλόπουλος), Μπινιώρης (72' Αντζουλάς), Γ. Ζήσης, Χριστόπουλος, Κοντογιαννόπουλος, Νικολακόπουλος, Γλέζος, Τάκος (72' Γεωργόπουλος), Ρούνης (58' Απειρανθίτης), Τερεζίου (63' Φωτόπουλος).

Ολυμπιακός: Σκαφιδάς, Τουλκερίδης, Μανωλάκης (80' Τσιριγώτης), Παπαδογιωργάκης, Αγγελόπουλος (63' Τσιντώνης), Γιανναράκης, Κοστανάσιος, Πέιος (53' Χατζηιωαννίδης), Γκλεγκλές (53' Νεοφυτίδης), Ξενιτίδης, Καμπέτσης.