Κ15: ΑΣΤΕΡΑΣ-ΑΕΚ 0-1 (photos)

Η Κ15 του ΑΣΤΕΡΑ ηττήθηκε στην Τρίπολη από την ΑΕΚ με 1-0 για το πρωτάθλημα υποδομών της Super League.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Τσέλιος στο 4ο λεπτό, με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.

Ο Αστέρας απείλησε την αντίπαλη εστία στα τελευταία λεπτά του α’ ημιχρόνου με τα σουτ των Τζήμα, Βασιλικόπουλου, Μαχαίρα να στέλνουν την μπάλα άουτ, ενώ ανέβασε την απόδοση του στο β’ ημίχρονο χάνοντας τρεις μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία σημειώθηκε στο 45ο λεπτό, όταν μετά από ωραία ατομική ενέργεια και γύρισμα του Βασιλικόπουλου από τα αριστερά, ο Μπλάτσος δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από το ύψος της μικρής περιοχής.

Στο 70’ μετά από κόρνερ του Κουλεντιανού, ο Κωτσόπουλος έπιασε την κεφαλιά, αλλά πάνω στην γραμμή απέκρουσε ο Πατρινός και στο 80’ μετά από φάουλ του Λιαρίκου, ο Αντωνόπουλος έχασε την μπάλα, αλλά πάνω στην γραμμή απομάκρυνε ο Αρβανίτης.

Από την πλευρά της, η ΑΕΚ είχε καλές στιγμές στα σουτ των Πετρούση (24’), Μπιλικαίδη (33’) και στο τετ α τετ του Σταμάτη (43’) με τον Πέτρου να πραγματοποιεί σωτήριες επεμβάσεις για την εστία του.

Διαιτητής: Αυγερινός

ΑΣΤΕΡΑΣ: Πέτρου, Λιαρίκος, Βασιλακόπουλος (56’ Παπαγεωργίου), Αλημίσης, Ζορμπάς, Μαχαίρας, Μπλάτσος, Τζήμας, Κωτσόπουλος (80’ Γκιώνης), Κάρδαρης (56’ Κουλεντιανός), Βασιλικόπουλος

ΑΕΚ: Αντωνόπουλος, Μπολανάκης (41’ Πατρινός), Αναστασίου, Αρβανίτης, Καραβίδας, Πετούσης, Σταμάτης, Λαζαρίδης (41’ Αυγέρης), Στεργιώτης (56’ Αναστόπουλος), Τσέλιος (74’ Βουγιουκλίδης), Μπιλικαίδης (80’ Ποζατζίδης)