K20: ΑΕΚ-ΑΣΤΕΡΑΣ 1-0 (photos)

Η Κ20 του ΑΣΤΕΡΑ γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την αντίστοιχη της ΑΕΚ για το πρωτάθλημα υποδομών της Super League.

H ομάδα μας απείλησε για πρώτη φορά με τον Γκρόσιο στο 3ο λεπτό και έχασε μεγάλη ευκαιρία της να ανοίξει το σκορ στο 35' όταν ο Igor βρήκε τον Συρεγγέλα μέσα στη μεγάλη περιοχή και από το ύψος του πέναλτι ο τελευταίος έπιασε το δυνατό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο 63' ξανά με τον Συρεγγέλα ο ΑΣΤΕΡΑΣ έφτασε κοντά στο 0-1 και τρία λεπτά μετά ο Igor δεν κατάφερε να κερδίσει σε τετ α τετ τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Οι χαμένες ευκαιρίες έδωσαν στον αντίπαλο τη δυνατότητα να διεκδικήσει τη νίκη και αυτό έπραξε με γκολ στο 83'.

Το τελικό αποτέλεσμα βρήκε την Κ20 του ΑΣΤΕΡΑ να γνωρίζει την ήττα με 1-0 από την ΑΕΚ για το πρωτάθλημα υποδομών της Super League.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΣΤΕΡΑΣ: Τσιφτσής, Κατσικαδάς, Ζήσης Γ., Μάνος, Ζήσης Α., Νάτσης, Igor, Χάδιαρης, Συρεγγέλας, Κονίδας, Γκρόσιος

Επαιξαν και οι: Βουτσελάς, Παπαγεωργίου, Γλέζος

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Στα προημιτελικα ο ΑΣΤΕΡΑΣ!