Κ20: Ηρακλής-ΑΣΤΕΡΑΣ 1-0

Η Κ20 του ΑΣΤΕΡΑ γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από την αντίστοιχη του Ηρακλή (1-0) για το πρωτάθλημα υποδομών της Super League.

Δεν τα κατάφερε ο ΑΣΤΕΡΑΣ κόντρα στον Ηρακλή σε μία αναμέτρηση που διεξήχθη στο Εθνικό Στάδιο Μίκρας για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Η ομάδα μας απείλησε, στο πρώτο ημίχρονο, σε δύο περιπτώσεις την εστία του Ηρακλή με πρωταγωνιστή τον Συρεγγέλα (15',21'). Στο πρώτο σουτ η μπάλα πέρασε άουτ και στο δεύτερο χρειάστηκε η επέμβαση του αντίπαλου γκολκίπερ για να κρατήσει το μηδέν.

Δέκα λεπτά μετά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν και έμελλε να κρατήσουν το υπέρ τους αποτέλεσμα μέχρι το τέλος, καθώς το σουτ του Χάδιαρη στο 70', αλλά και η περαιτέρω πίεση του ΑΣΤΕΡΑ με καλές στιγμές δεν οδήγησαν το παιχνίδι στην ισοπαλία.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΣΤΕΡΑΣ: Στεφανίδης, Κατσικαδάς, Ζήσης Γ., Ζήσης Α., Μακροστέργιος, Νάτσης, Igor, Χάδιαρης, Συρεγγέλας, Τσιώλης, Γκρόσιος

Επαιξαν και οι: Μαργαρίτης, Μάνος, Γκίτσης