10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2007: ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΧΑΡΝΑΪΚΟ

Διαβάστε όσα έγιναν στην ομάδα μας, ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ, 10 Αυγούστου του 2007.

10 Αυγουστου 2007: ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΧΑΡΝΑΪΚΟ

Χάρη σε δύο τέρματα που σημείωσαν στο δεύτερο ημίχρονο οι Ζουντί και Παντελιάδης, ο Αστέρας κέρδισε στο φιλικό παιχνίδι τον Αχαρναικό 2-1 με τον Πάουλο Κάμπος να κάνει αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα, δοκιμάζοντας διάφορα συστήματα και σχήματα, τοποθετώντας συνέχεια σε διαφορετικές θέσεις τους ποδοσφαιριστές του κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Το πρώτο γκολ για τον ΑΣΤΕΡΑ ήρθε στο 55ο λεπτό, όταν μετά από γρήγορη εκτέλεση ελεύθερου βολέ από τον Συμεωνίδη, ο Ζουντί πήγε πρώτος στη μπάλα, μπήκε στη μεγάλη περιοχή των αντιπάλων του και με ιδανικό πλασέ άνοιξε το σκορ.

Το δεύτερο γκολ του ΑΣΤΕΡΑ ήρθε στο 64’ με εύστοχη εκτέλεση του Παντελιάδη. Ο Αχαρναικός μείωσε στο 89ο λεπτό μετά από όμορφη ατομική ενέργεια και πλασέ σουτ του Λιοσάτου.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Συμεωνίδης (63’ Αναστασόπουλος), Καλί, Μασάρα (70’ Μαρτίνα), Ψωμάς, Μοσχογιάννης, Χατζόπουλος, Λαδάκης (70’ Τροίρης), Παντελιάδης (70’ Μπολμποσάν), Κανακούδης, Πουρτουλίδης, Ζουντί (70’ Κουσκουνάς).

Αχαρναικός: Παπαδόπουλος (66’ Στουραίτης), Ζούμας (65’ Χριστόπουλος), Μωυσιάδης (61’ Πρέκας), Βατίστας (78’ Καλαντζής), Σγουρός, Ντούνης (59’ Δήμας), Αποστολάτος (86’ Χορεψιμάς), Σταμπουλής (50’ Καλαπόδης), Δεμιρτζόγλι (70’ Κόραγιατ), Παπουλής (55’ Λιοσάτος).

ATFC: Κατεβασε τις νεες MOBILE ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ του ΑΣΤΕΡΑ! (video)