28 Αυγούστου: Ο ΑΣΤΕΡΑΣ στους ομίλους!

Διαβάστε όσα έγιναν στην ομάδα μας, ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ, τις χρονιές 2004 και 2014.

28 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014: Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ EUROPA LEAGUE

Η 28 Αυγούστου 2014 μπορεί κάλλιστα να χαρακτηριστεί η ημερομηνία που άλλαξε το ρουν της ιστορίας του ΑΣΤΕΡΑ, ο οποίος, παρά την ήττα του με 3-1 από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στο γήπεδο "Αντώνης Παπαδόπουλος" στη Λάρνακα, εξασφάλισε την είσοδό του στους ομίλους του Europa League, και μάλιστα έχοντας συμμετάσχει σε τρεις προκριματικούς γύρους.

Ο Dorin Goian έδωσε το προβάδισμα στον ΑΣΤΕΡΑ στο 23', όμως τέσσερα λεπτά αργότερα η Μακάμπι ισοφάρισε με το Μπαντάς. Στην επανάληψη, ο Ζάχαβι στο 53' έκανε το 2-1 και ο Πρίτσα στο 76' το 3-1. Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Ντενίζ Αϊτεκίν έδωσε το έναυσμα για πανηγυρισμούς στις κερκίδες, στα αποδυτήρια του ΑΣΤΕΡΑ και σε όλη την Αρκαδία. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ στους ομίλους του Europa League!!!

Μακάμπι: Χουάν Πάμπλο, Γεϊνί, Τιμπί, Γκαρθία, Μπεν Χαρούς, Άλμπερμαν, Μπεν Μπασάτ (72' Πρίτσα), Ιγκιεμπόρ (62' Μπεν Χάιμ),Ζάχαβι, Μίκχα, Μπαντάς (85' Ραντί)

ΑΣΤΕΡΑΣ: Θεοδωρόπουλος, Lluy, Goian, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Usero, Κουρμπέλης, Munafo, Rolle (77' Sankare), De Blasis (86' Parra), Mazza (59' Tie Bi)

28 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2004: ΦΙΛΙΚΟ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Την ήττα γνώρισε ο ΑΣΤΕΡΑΣ στην Καλαμάτα από την τοπική ομάδα με 1-0, σε ένα αγώνα που επαληθεύθηκε ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ήταν αυτός που έχανε συνεχώς ευκαιρίες, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στις καθυστερήσεις με γκολ του Μουσούμπου.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπαντής (46' Λυμπερόπουλος), Κονέ, Πλατάκης, Χατζόπουλος, Καλογιαννίδης, Αντωνόπουλος, Μανωλακάκης, Ανδριαδάκης, Κλοκίδης, Αναστασάκος, Παπαδόπουλος

ATFC: Κατεβασε τις νεες MOBILE ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ του ΑΣΤΕΡΑ! (video)