Κ19: ΑΣΤΕΡΑΣ - Βόλος ΝΠΣ 3-0 (photos)

Η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε με 3-0 της αντίστοιχης του Βόλου σε εντός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Αρκάδες είχαν την πρωτοβουλία αλλά ο δυνατός αέρας δυσκόλεψε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. Στην επανάληψη οι κιτρινομπλέ ήταν καταιγιστικοί και κατάφεραν να σκοράρουν τρεις φορές σε μόλις τρία λεπτά. Το σκορ άνοιξε ο Ρουμπιές στο 53', ακολούθησε ο Παπαδόπουλος στο 55' και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Κεδίκογλου στο 56ο λεπτό.

Αρχοντακάκης, Καπέρδας, Χριστόπουλος, Θωμάϊ (68' Καραγλάνης), Θεοδωρίδης, Παπαδημητρίου (83' Ρουμελιώτης), Μπάτσι, Ανανιάδης, Παπαδόπουλος Α. (68' Μποτόπουλος), Ρουμπιές (83' Τζαμαλής), Κεδίκογλου (83' Παπαδόπουλος)